CZEGO MOŻEMY SPODZIEWAĆ SIĘ W 2019 ROKU

Zgodnie z Chińskim kalendarzem nadchodzący rok 2019 będzie pod wpływem dwóch energii, Ziemi Yin nad Świnią, symbolizująca Żywioł Wody Yin. W systemie 5 Żywiołów relacja między żywiołami Wody i Ziemi jest relacją konfliktu. Oznacza to, że nadchodzący rok nie będzie rokiem spokoju i możemy spodziewać się wielu tarć i zawirowań, zarówno na arenie politycznej jak i gospodarczej.

Ziemia Yin ma naturę ogrodu, matki ziemi, dzięki czemu pojawiające się konflikty nie będą gwałtowne, a ludzie będą mniej uparci z tendencją do kompromisu i dbałości o potrzeby innych.

Żywioł Ziemi wspiera się na Żywiole Wody, dlatego pokój i harmonia jest jedynie powierzchowna, bez silnego fundamentu i solidnego wsparcia. W związku z czym pod pozorną atmosferą pokoju, może czaić się wrogość, a zamachy terrorystyczne będą nadal dużym zagrożeniem. Woda Yin reprezentowana przez Świnię to w końcu też tajemnice i teorie spiskowe.

Ziemia Yin nad Żywiołem Wody jest słaba i niestabilna, co może przynieść trzęsienia ziemi, osunięcia ziemi, lawiny, katastrofy górnicze lub katastrofy budowlane. Silny Żywioł Wody reprezentowany przez Świnię może również spowodować w nadchodzącym roku powodzie i ulewne deszcze.

W Metafizyce Chińskiej Żywioł Ognia symbolizuje radość i optymizm. Od 2018 Ogień ustąpił miejsca Żywiołowi Wody symbolizującej strach i brak optymizmu. Przełoży się to niestety na sytuację gospodarczą poprzez spowolnienie wzrostu gospodarczego, recesję na giełdzie, kryzys gospodarczy. Wiele firm upadnie. Te firmy, które bazują na kreatywności i innowacyjności będą z powodzeniem opierać się nadchodzącej złej koniunkturze. Rok 2025 to powrót Żywiołu Ognia, powrót optymizmu i odrodzenie koniunktury.

Rok 2019 będzie sprzyjał takim dziedzinom jak moda, media, edukacja, ochrona środowiska, wydawnictwa, IT, nieruchomości. Będzie to gorszy rok dla transportu, logistyki i bankowości.

Brak Żywiołu Ognia oznacza problemy związane z sercem i układem krążenia. Rok Ziemi Yin to również nasilenie problemów związanych z trzustką i cukrzycą. Warto zatem zadbać o te obszary zdrowia, szczególnie powinni zadbać ci, którzy już się z tymi problemami borykają.

Świnia symbolizująca Żywioł Wody jest w konflikcie z Wężem symbolizującym Żywioł Ognia. Ci, którzy urodzili się w roku Węża (1941,1953,1965,1977,1989), są szczególnie narażeni w nadchodzącym roku na niespodziewane turbulencje lub zmiany w życiu. Jeżeli zatem urodziłeś się w roku Węża i planujesz zmianę pracy, zamieszkania, dalekie podróże, jest to dobry moment na takie zmiany. Urodzeni w roku Węża powinni unikać podróży w kierunku północno-zachodnim i oczywiście noga z gazu.

Wpływ energii 2019 możemy już zauważyć od listopada tego roku.