TRABANT KONTRA PORSCHE

Którą markę wybierasz? Odpowiedź z pozoru wydaje się oczywista, ale czy na pewno…

Mędrcy Chińscy mawiali, że w życiu po pierwsze najważniejszy jest los, po drugie przeznaczenie, po trzecie Feng Shui, po czwarte wykształcenie, po piąte dobroczynność.

Aby to zobrazować, los porównajmy do klasy auta, które otrzymaliśmy na starcie naszego życia. Istnieją dwie grupy ludzi. Pierwsza grupa to ci, których los wyposażył w wysokiej klasy auto, którzy urodzili się w rodzinach o otwartych możliwościach i ze wszystkimi cechami oraz warunkami pozwalającymi osiągnąć życiowy sukces. Druga grupa to ci, którzy przeciwnie, nie mieli tak pomyślnego startu.
 
Czy jedna lub druga grupa jest lepsza, lub gorsza? Oczywiście, że nie !!! Z pewnością przyjemniej i łatwiej jest mieć lepszy start, ale nie jest on jedynym warunkiem, który determinuje sukces w życiu. Ważna jest przede wszystkim droga, którą podróżujemy. Droga, czyli nasze przeznaczenie. Jeżeli droga jest wyboista i kamienista, nawet wysokiej klasy auto może nie dotrzeć do celu. Z drugiej strony, jeżeli nawet nie jesteśmy wyposażeni w wysokiej klasy auto, ale jedziemy przestronną, równą autostradą, najczęściej osiągniemy cel, do którego zmierzamy.
 
BaZi to los i przeznaczenie. Ileż to razy słyszeliśmy o „życiu jak po grudzie” lub o tym, że czasami wszystko „idzie jak z płatka”. To wszystko zapisane jest w naszym BaZi. Mając w ręku narzędzie jakim jest BaZi, zawsze możesz zmienić drogę swojego życia, tak aby dotrzeć tam dokąd pragniesz.
 
Czym więc jest Feng Shui? Feng Shui jest paliwem dla auta którym podróżujesz. Paliwem, które ma ukrytą moc, aby zmienić twoje auto w Porche.